Aby mohla nemocnice kontinuálně obměňovat zdravotnickou techniku, vyhlásila na dobu neurčitou s podporou zřizovatele Jihomoravského kraje veřejnou sbírku.

Jak se můžete do veřejné sbírky zapojit?

Obce, spolky, firmy i jednotliví lidé mohou přispívat:

1. převodem na účet číslo 115-5615400257/0100,

2. hotovostí osobně na pokladně nemocnice, kdy je potřeba zdůraznit, že jde o dar do veřejné sbírky; pokladna se nachází v prostorách ředitelství/správa nemocnice

3. anonymně hotovostí do zabezpečené kasičky u nemocniční recepce.

Dárce si může samozřejmě vyžádat darovací smlouvu, kterou připraví naše právní oddělení na základě poskytnutých (osobních) údajů. Právník email:  dekarova@nemho.cz

Dary vám pak mohou snížit základ daně při ročním daňovém přiznání.

Dárce – fyzická osoba

Fyzická osoba si může v úhrnu odečíst od základu daně bezúplatná plnění, pokud přesáhnou 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč ve zdaňovacím období. Maximálně v úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % základu daně. Dar lze uplatnit pouze v období, kdy byl poskytnut.

Dárce – právnická osoba

Pokud hodnota bezúplatného plnění poskytnutá právnickou osobou činí alespoň 2 000 Kč, v úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně sníženého již o položky odčitatelné od základu daně (daňové ztráty z minulých let, odpočet na podporu výzkumu a vývoje nebo odpočet na podporu odborného vzdělávání).

Všem štědrým dárcům děkujeme.