Nemocnice TGM Hodonín, p. o. na základě uvolňování opatření Ministerstva zdravotnictví ČR od pondělí 25. května (včetně) ruší na lůžkových odděleních nemocnice zákaz návštěv.
Samozřejmostí je, že pacienty mohou navštívit pouze zdraví jedinci, a to při dodržení veškerých preventivních a hygienických opatření, vydaných v souvislosti s nákazou nemoci COVID-19:
Návštěvy u pacientů jsou omezeny na maximálně dvě osoby (včetně dětí), návštěvám bude měřena teplota a budou dotázáni na výskyt příznaků koronaviru formou krátkého dotazníku, který odevzdejte na vyšetřovně.  Pokud bude mít navštěvující osoba teplotu nad 37,0 st. C, nelze připustit její přítomnost. Tato omezení se nevztahují na přítomnost u pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Pokud je to možné, doporučujeme, aby se návštěvy uskutečnily mimo pokoj pacienta, to ve vyčleněných prostorách, kde budou větší rozestupy či venku.
Na vícelůžkových pokojích bude případně pacient a jeho návštěva od ostatních pacientů odděleni přepážkou nebo zástěnou. Návštěva je povinna mít nasazenou roušku a provést dezinfekci rukou.
Dále návštěvám doporučujeme, pokud se necítí být zdravotně v pořádku a mají příznaky respiračních onemocnění, aby návštěvu pacienta odložili. Stejně tak při krátkodobých hospitalizacích, prosíme, návštěvy omezte či zcela vypusťte. Návštěvy povinny dbát pokynů zdravotnického personálu.
Současně žádáme návštěvy pacientů, s ohledem na větší bezpečí sebe, pacientů i personálu, aby volili průběžnou dobu příchodu tak, aby nedocházelo k vytváření větší skupiny osob před otevřením dveří na oddělení pro návštěvy. Návštěvy jsou povinny při čekání dodržovat rozestupy mezi sebou min. 2 metry.

Návštěvní dny:  Pondělí, středa, pátek  od 14.30 do 17.00 hod.;  neděle od 14.00 do 17.00 hod. Maximální možná doba 20 min.

Na ARO, JIP a pooperačních pokojích jsou povoleny návštěvy se souhlasem ošetřujícího lékaře  taktéž v pondělí, středu, pátek a neděli  od 14.30 do 16.00 hod. Doba je omezena na 10 min. Zvláštnímu režimu podléhá též pracoviště Odborné ošetřovatelské péče, návštěvy pouze po předchozí telefonické domluvě se zdravotně sociální pracovnicí: 606 777 183.

Po vstupu na oddělení se hlaste, prosím, nejprve na vyšetřovně, zde odevzdejte vyplněný epidemiologický dotazník.

Děkujeme za pochopení.