Foto: archiv NTGM, zrekonstruované operační sály hodonínské nemocnice).

Po loňském úspěchu, kdy se NTGM stala Regionálním onkologickým centrem a přinesla tak kvalitní péči z velkých zdravotnických center blíže svým pacientům, tak nově získává také statut vzdělávacího akreditovaného pracoviště pro chirurgy. Kvalita chirurgického pracoviště hodonínské nemocnice se výrazně posunula především díky nedávné rekonstrukci operačních sálů. Spolupráce s Národním onkologickým centrem Brno, tedy největším a nejlépe hodnoceným onkologickým centrem v ČR, má za cíl zajistit pacientům poskytování zdravotních služeb na té nejvyšší úrovni.

Pracoviště je úspěšné zejména v léčbě onkologických onemocnění, přičemž se zaměřuje na onemocnění žaludku, žlučových cest a tlustého střeva.

Chirurgická operativa se pod vedením prim. MUDr. Martina Mana, MBA, i nadále specializuje právě na nádory střev a konečníku.

V poslední době zaznamenává nárůst těchto výkonů s vyšší obtížností. Jednou z nejčastějších diagnóz chirurgie jsou operace zhoubného novotvaru trávicího ústrojí.

Čekací doba je přitom velmi krátká, zhruba 2 až 4 týdny.